JEI RASOJA LANGAI – PASIKEISKITE SALONO FILTRĄ

Labai dažnai vairuotojai į automobilio salono filtrą atkreipia dėmesį tik tuomet, kai nustoja veikti oro kondicionierius automobilyje, ima rasoti langai iš vidaus, juntamas dulkių kvapas, nebeveikia ventiliatoriaus reguliatorius.
Rekomenduojame salono filtrą keisti kiekvieną kartą, kai nuvažiuojate 15 tūkst. kilometrų. Jeigu nuvažiuojate 10 tūkst. kilometrų per metus, keiskite salono filtrą kartą per metus.

Salono filtrą teks keisti dažniau, jei važinėsite dulkėtais keliais. Per vasarą teks jį pasikeisti keletą kartų, jeigu važinėsite žvyrkeliu.
Tikrai nėra sudėtinga pačiam pasitikrinti, ar salono filtras nėra pakankamai užterštas. Žinoma, yra grupė automobilių, pavyzdžiui BMW grupės, kur tektų ilgiau užtrukti, kol įsitikinsite, ar salono filtras yra švarus. Čia tikrai Jums padės serviso meistrai, jeigu pats nesatę linkęs spręsti savo automobilio problemų.
Tačiau dauguma vairuotojų apie salono filtrą sužino tuomet, kai sugenda ventiliatoriaus reguliatorius, o jam sutaisyti reiks daugiau pinigų, nei pasikeisti filtrą.

FILTRŲ TIPAI

Salono filtrai būna dviejų tipų: iš mikropluošto ir mikropluošto su aktyviosiomis anglies granulėmis. Mikropluošto audinį sudaro laidi orui medžiaga, kurioje nusėda dulkės, žiedadulkės ir purvas.

Aktyviosios anglies granulės, esančios šio tipo salono filtruose, papildomai apsaugo nuo žalingų dujų, kvapų, benzino garų, kitų automobilių išmetamų suodžių. Šios rūšies salono filtrai labai tinka automobiliams, kuriuose yra automatinė kondicionavimo sistema arba uždaroji salono cirkuliacija, kai oras pučiamas ne iš lauko, o iš vidaus. Naujos kartos automobiliai komplektuojami tik aktyvuotos anglies salono filtrais. Tai tikrai efektyvesnis būdas išvalyti orą.
Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų filtrų rūšių toks, kad filtrus su aktyviosiomis anglies dalelėmis reikia keisti dažniau, nes jų struktūra yra tankesnė ir jų laidumas greičiau sumažėja. Tačiau filtrai su aktyviosiomis anglies dalelėmis labiau apsaugo mūsų kvėpavimo takus nuo kenksmingo aplinkos poveikio, ypač tuomet, kai daug laiko praleidžiame mieste automobilių spūstyse. Jie yra brangesni, bet tausoja mūsų ir mūsų artimųjų sveikatą nuo kenksmingo aplinkos poveikio tuomet, kai mes - automobilyje.

Registracija internetu